
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Transistor Type | NPN |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 400 V |
| Max Collector Current | 1.5 A |
| Power Dissipation | 2.1 W |
| Max Cutoff Collector Current | 100 µA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.5 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 700 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 9 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
Stock: 2298
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28811
Ext.Price$0.28811
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28811 | $0.28811 |
| 10 | $0.17783 | $1.77830 |
| 50 | $0.14166 | $7.08300 |
| 100 | $0.11285 | $11.28500 |
| 500 | $0.08446 | $42.23000 |
| 1000 | $0.06763 | $67.63000 |
| 3000 | $0.06238 | $187.14000 |
| 5000 | $0.05754 | $287.70000 |
| 10000 | $0.05318 | $531.80000 |
